Haber & Duyurular
EĞİTİMLERİMİZ
09-08-2017   Excel ve Makrolar Eğitimlerimiz devam etmektedir. İrtibat telefonlarımızdan bize ulaşıp bilgi...
EXCEL FONKSIYONLARI
09-08-2017   uzun zamandır ısrarla istenen kitap hazırlanmaya başlandı. Tıtız çalışmalarımız...
kargo

GİZLİLİK VE GÜVENLİK


Internet'te güvenlik konusu hep tartışılmaktadır. Özellikle Türkiye'de Internet'in kısa geçmişini göz önünde bulundurursak ülkemizde de kötü niyetli kişilerin Internet'in açık ağ yapısından faydalanmak isteyip kredi kartı bilgilerine erişmek için çaba gösterdikleri bir gerçektir. Ancak Office Türkiye Sanal Mağaza işlemlerinin yürütüldüğü sunucu (server) bilgisayarlar ve diğer çevre donanımlar öncelikle güvenilirliği her gün test edilen güvenlik duvarlarına (firewall) ve network güvenlik sistemlerine sahiptir. Söz konusu donanımlar aynı zamanda dünyanın en güvenli yazılımlarıyla çalıştırılmaktadır. İkinci olarak Office Türkiye Sanal Mağazası'nda alışverişinizi yaparken girdiğiniz tüm verilerin gizliliği ve bütünlüğü ise 128 bitlik SSL (Secure Sockets Layer) şifreleme teknolojisiyle sağlanmaktadır.

SSL (Secure Socket Layer) network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla geliştirlmiş bir güvenlik protokolüdür ve günümüzdeki tüm tarayıcı programlar (Nestcape Navigator, Internet Explorer vs.) tarafından desteklenmektedir. Tarayıcı programlar SSL bağlantısı gereken durumlarda otomatik olarak işlemlerini yaparlar. SSL, gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. SSL sertifikamız, en çok bilinen sertifika dagıtıcısı olan Thawte şirketi tarafindan verilmiştir. Thawte sertifikası ile alışverişlerinizi gerçekten Office Türkiye - office.gen.tr sitesinde yaptığınız belgelenmektedir.

Office Türkiye size ait bilgileri (kişisel bilgiler, e-posta, teslimat adresi, telefon numaraları vs.) hiçbir şekilde üçüncü kişiler ile paylaşmayacaktır. Günümüz şifreleme yöntemleri ile 0 güveniçindesiniz. Alışveriş işleminiz sırasında doldurduğunuz formlar ve ödemeyle ilgili ilettiğiniz detaylar, bilgiler (Kredi Kartı vb.) 128 bit SSL kullanılarak şifrelenip, Office Türkiye sistemleri tarafindan otomatik olarak İş Bankası'na iletilir ve provizyon alınır. Office Türkiye yetkilileri dahil kredi kartı bilgilerinize sizden ve bankadan başka kimse erişemez. Kredi kartınızda yer alan kişisel bilgileriniz bilgisayarınızdan Office Türkiye sitesine gönderilirken SSL güvenlik sistemi yardımıyla güvenlik altına alınır.

Peki, alışveriş yaptığınız sitenin güvenli olduğunu nasıl anlayacaksınız?

SSL teknolojisini kullanabilmek için Thawte şirketinin AB yönerge ve direktifleri doğrultusunda hazırlamış olduğu sertifika uygulama prosedürleri çerçevesinde incelemeden geçip SSL sertifikası almak gerekmektedir. Office Türkiye Sanal Mağazası, Thawte sertifika ve lisansına sahiptir. Alışveriş yaptığınız sitelerin güvenlik gerektiren (özellikle kredi kart bilgilerinizi girdiğiniz) sayfalarında öncelikle sayfanın Internet adresinin http'den https'e dönüştüğünü kontrol ediniz. Güvenli bir SSL ortaminda bilgi iletip iletmediğinizi anlamak için dikkat etmeniz gereken iki nokta vardır; Güvenli bir siteye girerken tarayıcınız bunu otomatik olarak algılar. Tarayıcınızın ekranında (genellikle ekranın alt kismindaki durum çubugu üzerinde) güvenliği simgeleyen bir kilit ya da anahtar simgesi göreceksiniz. Eğer tarayıcınızın seçeneklerinden, "Güvenlik Uyarısı" seçeneğini aktif hale getirirseniz, her SSL ile korunan sayfaya girişte ve bu sayfalardan çıkışta tarayıcınız size bir uyarı ekranı çıkartabilir. Tarayıcınızın gelişmiş seçenekler bölümündeki güvenlik kısmında, SSL sürümleriyle ilgili seçeneklerin işaretli olması da SSL kullanılabilmesi için gereklidir.

Güvenlikle ve diğer konularla ilgili tüm sorularınızı hiç çekinmeden bize iletebilirsiniz. Sizlere Office Türkiye Sanal Mağazası'na olan güveniniz ve gösterdiğiniz ilgiden ötürü teşekkür eder, Güvenli Alışverişler dileriz...